A A A

01/12/2014 Zlínské závodnice zabodovaly na Poháru federací v aerobiku, vybojovaly celkem 10. medailových sad!

V nejmladší kategorii 9-11 let se na 3. místě mezi jednotlivkyněmi umístila Denisa Pippalová. V kategorii starších žaček 12-14 nedala šanci svým soupeřkám velká naděje zlínského aerobiku Johana Hořáková, která vybojovala v početné a kvalitní konkurenci 1. místo. Na 3. místě se ve stejné kategorii umístila Michaela Bětíková, jejíž umístění je, i vzhledem ke zdravotním komplikacím, se kterými se potýkala bezprostředně před závodem, rovněž velkým úspěchem. Tato závodnice pak spolu s Terezou Otevřelovou a Denisou Valovou obsadila stříbrnou pozici také v kategorii trojic. I na bronzovém stupínku ve stejné kategorii se umístila trojice z klubu ASC Zlín ve složení Natálie Skácelová, Anna Ingrová a Veronika Krahulíková. Mezi pětičlennými skupinami stejná děvčata spolu s Johanou Hořákovou a Vendulou Outratovou získala ještě stříbrné medaile. Na bronzové pozici se pak umístila i další skupina zlínských aerobiček v nové soutěžní kategorii aerobic dance.

Velmi cenných výsledků dosáhly zlínské závodnice i v kategorii juniorek 15-17 let. Mezi jednotlivkyněmi suverénně zvítězila Tereza Pekárková, následována svojí týmovou a reprezentační kolegyní Barborou Karlíkovou. Rovněž zlato pak Tereza vybojovala spolu s Barborou Trombíkovou a Martinou Nedbálkovou v kategorii trojic. Všechna jmenovaná děvčata letos v létě reprezentovala Českou republiku na Mistrovství světa v mexickém Cancunu.

Závodnice z klubu ASC Zlín se připravují pod vedením trenérky a závodnice Moniky Geržové, která je mnohonásobnou mistryní ČR v aerobiku a taktéž dlouholetou velmi úspěšnou reprezentantkou ČR, rovněž účastnicí letošního MS v Mexiku. Vrcholem následující závodní sezóny by pro Moniku měla být účast na historicky prvních evropských Olympijských hrách, které proběhnou v červnu 2015 v ázerbájdžánském hlavním městě Baku.

Gratulujeme všem závodnicím k předvedeným výkonům a přejeme hodně sil do přípravného období na další závodní sezónu.