A A A

02/06/2010 Reprezentace České republiky odjíždí již za 10 dní na MS 2010 do Francie. A mezi nimi i 11 závodníků z našeho klubu!

Jen v seniorských kategoriích se představí přes 360 závodníků v přibližně 176 závodních sestavách. Nejpočetněji je zastoupena kategorie žen, kde se naše české reprezentantky Andrea Cvachová a Monika Geržová budou moci porovnat v konkurenci 54 členného startovního pole. I kategorie mužů je velice pěkně obsazená, zde se náš Igor Homolka poměří s dalšími 41 muži. V kategorii trojic je celkem 30 týmů a jak liberecké trio ve složení Andrea Cvachová, Marta Mrklasová a Kateřina Wernerová, tak trio Kateřina Hortová, Tereza Muchová a Eva Vlašimská z Brna, budou bojovat o co nejlepší umístění. V kategorii smíšených párů nemá ČR zatím jako v jediné kategorii bohužel zastoupení. MS se zúčastní 30 smíšených párů. Poslední seniorskou kategorií je kategorie celkem 20 šestičlenných skupin a v té bude ČR reprezentovat skupina složená ze závodnic ze tří klubů a měst a to ze Zlína, Brna a Prahy ve složení: Monika Geržová, Kateřina Hortová, Tereza Muchová, Eva Vlašimská, Tereza Šramlová a Petra Prudilová. Seniorské kvalifikace začínají v pátek 18. 6. kategoriemi jednotlivkyň, trojic a skupin. V sobotu pak proběhnou kvalifikace mužů a smíšených párů. V neděli 20. 6. pak vše vyvrcholí jednotlivými finálovými koly.

Současně s MS seniorů probíhá i světová soutěž v kategorii juniorů a starších žákyň. V kategorii juniorek jednotlivkyň budou ČR reprezentovat liberecké Kristýna Bernátová a Adéla Procházková. V kategorii trojic to bude nejprve opět liberecké trio ve složení K.Bernátová, A.Procházková a N.Wernerová a jako druhé trio bude za ČR soutěžit trio z ASC Zlín ve složení J. Ondová, M.Vítková a P.Fryštáková. Kategorii skupin zastoupí opět závodnice z Liberce (K.Bernátová, A.Procházková, N.Wernerová, T.Kočová, M.Pilnáčková, L.Čížková) a ze Zlína (J. Ondová, M.Vítková, P.Fryštáková,S.Rudolfová, L.Vidláková, N.Mandátová). V kategorii starších žaček budou soutěžit  v kategorii jednotlivkyň Nikol Zámorská a Tereza Pekárková, v kategorii trojic Nikol Zámorská, Karolína Máchová a Karolína Kostková a také šestice Nikol Zámorská, Karolína Máchová, Karolína Kostková, Tereza Pekárková, Barbora Trombíková a Martina Nedbálková (všechny ASC Zlín).