A A A

05.11.2009 - Interview s Monikou Geržovou

 

Interview Monika Geržová

 

Povolání + životní motto + znamení zvěrokruhu

V současné době studuji 2.ročník  Obchodní akademie Tomáše Bati ve Zlíně.

Mé životní motto zní „Dej každému dni šanci, aby se stal tím nejkrásnějším dnem tvého života!“

Narodila jsem se ve znamení Blížence.

 

Kniha, kterou si vezu na dovolenou

Vzhledem k časové tísni, s níž se díky svým koníčkům, povinnostem a závazkům potýkám, nepatřím mezi vášnivé čtenáře, ale mezi nejoblíbenější řadím knihu "Zrada nejen zabolí", ke které se ráda vrátím i opakovaně a vždy v ní naleznu něco nového, dosud neobjeveného vzhledem k tomu, že to je pravdivý příběh ženy.

 

Film, který mě potěší, když venku prší

Když nad touhle otázkou tak přemýšlím, dostávám se k názoru, že vlastně nemám jeden oblíbený film, který bych si pustila při dešti, ale oslovují  mě zejména snímky s hlubší myšlenkou, které člověka přinutí přemýšlet,  nebráním se ani vtipným komediím, co umí vyčarovat úsměv, i když se počasí za okny zrovna mračí.

 

Muzika, kterou ráda poslouchám

Život bez hudby si dovedu jen stěží představit. Už proto, že mě provází na každém kroku a s aerobikem je úzce spojena. Napříč spektrem všech stylů a žánrů si ráda poslechnu cokoliv, co mi zrovna padne do ucha a je v souladu s mou momentální náladou, nejvíce však tíhnu ke kvalitnímu popu a lehkému rocku. 

 

Co nesmí chybět v mém dovolenkovém zavazadle

V první řadě mi nesmí chybět zavazadlo samotné, obyčejně kufr praskající ve švech, a jeho obsah už je vedlejšíJ….

 

Jakou svačinu si nachystám na cesty, případně kde se stravuji.

Dodržuji pravidelnou zdravou stravu, po malých dávkách. Na dopolední svačiny si chystám nejraději jakékoliv ovoce, jahůdkovou přesnídávku, müsli, jogurty atd.…. Odpolední svačinka se skládá z tmavého celozrnného pečiva, sýru nebo kuřecí šunky a zeleniny.

 

Moje oblíbené země/města a co se vyplatí z nich dovést jako suvenýr.

Za svou poměrně krátkou kariéru jsem již poznala mnoho koutů světa a seznámila se s různými kulturami, přičemž každá má své kouzlo a je něčím unikátní, tudíž nelze upřednostnit nebo upozadit jednu před druhou. Nejdál jsem vycestovala k protinožcům do krásných měst Adelaide a Sydney a nejnezapomenutelnější zážitky jsem si odvezla z britských ostrovů. Za „ suvenýry“ považuji hlavně zážitky, které můžu prožívat s mými přáteli.

 

Pohybové minimum o dovolené

V čase prázdnin na souvislou dovolenou čas nezbývá vinou každodenních dvoufázových tréninků, jezdění na kole a proto kompenzací jsou pro mě zimní měsíce, kdy v kruhu svých blízkých pravidelně vyrážím do horských středisek a oddávám se sportům, jejichž společným jmenovatelem je sníh. Ale i navzdory relaxačně laděné rekreaci se snažím stále udržovat v pohybu a nevypadnout z kondice.

 

 

Můj ranní rituál všedních dnů

Moje ranní rituály jsou velmi stereotypní, snídaně, hygiena, trénink a škola. Je o mně známo, že jsem ranní ptáče, ale přesto si každé všední ráno neodpustím utopit kvílející budík v předem připravené sklenici s vodouJ….

 

Pitný režim + doplněk stravy

Jak už jsem se zmiňovala, dodržuji pravidelnou zdravou stravu, ke které samozřejmě patří i pitný režim. Preferuji čistou vodu, ale občas si dám i zelený ledový čaj.

 

Moje kosmetická výbava

Stručně a jasně je vybavená…J

 

Prodejny, kde ráda nakupuji potraviny

Tam kde najdu čerstvé zboží, ale nejvíce mám po ruce BilluJ

 

Kavárna nebo hospůdka, kam se ráda vracím

Nemám vyhraněný podnik, kam by mé kroky vedly týden co týden, preferuji však útulné a pohodové prostředí, kde mám klid na svůj doprovod a nemusím inhalovat nepříjemný kouř. A spíše zastávám názor, že ani tolik nezáleží na místě, kde se člověk vyskytuje, nýbrž na společnosti, kterou se člověk obklopuje.

 

Oblíbený recept na zdravé jídlo a jeho pravý opak.

Nejraději mám těstoviny s kuřecím masem a špenátem, ale recept na tuhle „specialitu“ umí jen šéf kuchař domácnosti, a to je moje máma.  A pravý opak této speciality tzv. „ výživová vražda“ jsou pro mě„fast foody“ MC…KFC.. a různá kalorická a tučná jídla.

 

Moje aktivity v druhé polovině roku 2009

V červnu jsem úspěšně dokončila 1.ročník na střední škole. Poté mi začala letní příprava na spoustu důležitých závodů, které mám momentálně před sebou. Celé léto jsem pilně trénovala, jezdila na kole, zdokonalovala fyzickou kondici a pilovala sestavu na blížící se Mistrovství Evropy.  Bohužel, ale všechno krásné jednou končí, a tak prázdniny plné dřiny jsou za námi a školní rok a denní stereotyp opět začal.

 

Proč mám ráda aerobik (svou práci)

Nedokážu si už představit život bez aerobiku a hlavně každodenní dřiny a pohybu. Také jsem ráda, že v tělocvičně můžu strávit chvilky s mými nejbližšími přáteli. A především také kvůli skvělému kolektivu a trenérce.

Vzkaz čtenářům

Kdysi jsem četla jedno přísloví, v němž stálo: "Ztraceno je pouze to, čeho se vzdáme sami." Ráda bych tedy v duchu tohoto přísloví všem čtenářům vzkázala, aby se nevzdávali svých snů a plánů, aby vydrželi a zkoušeli to dál, třebaže se jim právě teď nedaří. Dbejte o své zdraví, neboť ve zdravém těle dřímá zdravý duch.

 

  • ico