A A A

12/03/2010 5th CZECH AEROBIC OPEN CUP 2010

Diváci se mohou těšit na vystoupení závodníků všech věkových kategorií, od dospělých až po nejmladší adepty tohoto sportu ve věku 9-11 let, a to hned v několika soutěžních kategoriích. Mezi ty nejzajímavější z nich pak budou patřit individuální kategorie mužů a žen, párů, tříčlenných a šestičlenných skupin a ve všech těchto kategoriích nebudou chybět ani zástupci z domácího klubu Aerobik Sport Centrum Zlín, který celý závod organizačně zaštiťuje.

 

Pro českou reprezentaci je pak tento mítink zároveň jedním z kvalifikačních závodů na červnové Mistrovství světa ve francouzském Rodezu. O nominaci do národního kádru se bude poprvé mezi dospělými ucházet i Monika Geržová. Tato zlínská rodačka, která vloni soutěžila ještě mezi juniorkami, obsadila na nedávném Mistrovství Evropy v Liberci ve finále slibné 7. místo a stala se tak dosud nejúspěšnější českou závodnicí. 

 

„Přestože kategorie jednotlivkyň žen bude patřit opět mezi ty s největší konkurencí, pevně doufám, že se mi podaří mezi 25 závodnicemi postoupit před domácím publikem do 8 členného finále, kde bude mým cílem i boj o některou z medailí“, říká Geržová.  Mezi mé největší soupeřky řadím vedle svých českých kolegyň Andrey Cvachové z Liberce a brněnské Katky Hortové i reprezentantky Maďarska, Ruska a také Slovenska“.

 

Geržová se představí ještě v kategorii šestičlenných skupin, jak prozrazuje trenérka zlínského klubu a zároveň jedna z trenérek českého reprezentačního týmu Andrea Višňová: „V letošním roce se nám díky společnému úsilí trenérů z celé České republiky podařilo dát dohromady mladý ambiciózní tým závodníků, kteří se připravují na společný start v kategorii skupin pro nadcházející MS. Obsadit tuto kategorii na některé ze světových soutěží není vždy úplně snadné, především kvůli stále vzrůstajícím výkonnostním nárokům na jednotlivé závodníky. Proto jsme v letošním roce zařadili do přípravy nejlepší závodníky z celé ČR a ti několikrát týdně dojíždějí na společné reprezentační tréninkové srazy do jiných měst“. A Višňová dodává: „Tato forma přípravy, která již nefunguje pouze na úrovni jednotlivých klubů, je pro všechny nejen časově, ale i fyzicky velmi náročná, stejný model však funguje i ve všech ostatních zemích, které se chtějí prosadit i ve stále vzrůstající konkurenci“.