A A A

12/04/2010 - Slovak Aerobic Open 2010

Mezi seniory dosáhla na stříbrnou příčku a slušný bodový zisk 18,850b Andrea Cvachová a obhájila tak svou pozici ze sobotní kvalifikace, což se bohužel nepodařilo další naší zástupkyni v této kategorii Monice Geržové. Ta postupovala z kvalifikace z místa prvního, po chybě v jednom z prvků obtížnosti jí ale nakonec ve finále patřilo 5. místo. Vítězkou se stala Chrystal Hayselden s Velké Británie.

Mezi muži si vybojoval bronzovou pozici Igor Homolka, zlato i stříbro putuje do Maďarska zásluhou Roika Zsolta a Richarda Tyeklara, mladšího bratra úspěšnějšího a zkušenějšího Rámona, který však na Slovensku ze zdravotních důvodů nemohl startovat.

Ani v kategorii seniorských trojic nezůstali naši zástupci bez medailí: stříbro putovalo do Liberce zásluhou  Andrey Cvachové, Marty Mrklasové a Katky Wernerové a bronz si do Brna odvezly Katka Hortová, Tereza Muchová a Eva Vlašimská.

Sbírku cenných kovů rozšířili i junioři, když jim ve stejné soutěžní kategorii patřily i stejné pozice na finálových stupních vítězů: stříbro patří libereckým „Jackson 3 revivalJ“ Kristýně Bernátové, Adéle Procházkové a Nikole Wernerové a bronz vybojovaly Zlíňačky Julie Ondová, Simona Rudolfová a Markéta Vítková.

V kategorii juniorských šestic měla ČR z důvodů nemoci v druhém z našich týmů pouze jednoho zástupce v podobě libereckých děvčat ve složení: K. Bernátová, L. Čížková, T. Kočová, M. Pilnáčková, A. Procházková, N. Wernerová, kterým taktéž patří velká gratulace k 2. místu.

V jednotlivkyních se nám však tentokrát nepodařilo proměnit výborný výkon aktuálně dvou našich nejlepších juniorek Kristýny Bernátové ani Adély Procházkové v kýžený medailový zisk a holky skončily těsně pod stupni vítězů na 4. a 7. finálové pozici.

Svým příspěvkem do početné kolekce medailových kovů však přispěli i naši žáci. V těch starších dosáhla největšího úspěchu v kat. jednotlivkyň závodnice ze Znojma Adriena Štolová a obsadila v početné a kvalitní konkurenci 45 děvčat 3. místo. Zlínská Tereza Pekárková pak obsadila nepopulární bramborovou pozici, stejně její oddílové kolegyně v kategorii trojic Karolína Kostková, Karolína Máchová a Nikol Zámorská. Holky si však společně s Martinou Nedbálkovou a Barborou Trombíkovou spravili chuť 3. místem v kategorii šestic.

V mladších žácích se nám zásluhou klubů z Prahy a Znojma podařilo vybojovat medaile dokonce v každé z pěti soutěžních kategorií. V jednotlivkyních obsadila 1. místo Dita Hanzalová. Její oddílová kolegyně a další favoritka závodu Barbora Hložková skončila bohužel po chybě v obtížnosti na místě 7, i ona však nakonec odjela domů hned se dvěma stříbrnými medailemi. Ta první jí patří za její společný výkon s Ditou Hanzalovou a Martinou Urbanovou v trojici, druhou pak přidala děvčata spolu s A. Misárovou, A. Novákovou, V. Pokornou a K. Viplerovou v kategorii šestic, kde 3. místo patřilo svěřencům znojemského trenéra Františka Protivínského (V. Khúnová, M. Husová, V. Dvořáková, N.Mrkosová, A. Sitárová, S. Pevná).

Díky tomuto jihomoravskému oddílu k nám putuje i stříbro z kategorii chlapců a smíšených párů, které vybojovali Daniel Chládek a Simona Pevná.

A kompletní výčet našich úspěchů pak završilo zlato v závodu STEP Aerobiku, které vybojovala děvčata ze Zlína (P. Jüngerová, K. Sýkorová, A. Sýkorová, T. Kubecová, M. Nováková, R. Plachá). V této mezinárodní soutěžní kategorii se závodu zúčastnili zástupci z Maďarska, Slovenska, Ukrajiny a ČR.

 -AV-