A A A

13/11/2015 Naše děvčata se vrátila z letošního ME v aerobiku v portugalském Elvas.

Šest zlínských závodnic z klubu Aerobik Sport Centrum Zlín se na začátku týdne vrátilo z Mistrovství Evropy v aerobiku v portugalském Elvas, kterého se zúčastnilo na 500 reprezentantů z 23 zemí Evropy. V kategorii juniorek Českou republiku reprezentovaly Johana Hořáková, Barbora Karlíková a Vendula Outratová. Nejlepšího výsledku z našich dosáhla letošní Mistryně ČR Barbora Karlíková, která se svým perfektním výkonem a známkou 19,1b. zařadila na celkovém 12. místě mezi jednotlivkyněmi mezi absolutní evropskou špičku, když jí postup do 8-členného finále unikl pouze o 0,125 desetin bodu. Společně pak děvčata bojovala i v kategorii trojic, kde byl jejich výkon bohužel poznamenám zdravotními problémy, které měly za následek i několik větších chyb v předvedení jejich sestavy a výsledná známka 16,850 tak nakonec stačila v evropské konkurenci na 24. místo.

Mezi dospělými se do celkové nominace šesti českých reprezentantek dokázaly probojovat hned tři zlínské závodnice, a to jmenovitě Monika Geržová, Martina Nedbálková a Barbora Trombíková. Děvčata, jako letošní finalistky historicky prvních evropských Olympijských her v Baku, odjížděla na ME s nemalými ambicemi. Také jim však tentokrát, i přes tvrdý trénink a zodpovědnou přípravu, chyběl onen rozhodující kousek sportovního štěstí. Nejzkušenější česká závodnice, mnohanásobná Mistryně ČR a účastnice několika ME i MS Monika Geržová, se potýkala těsně před odjezdem do Elvas s vleklým zraněním kotníku a do poslední chvíle nebylo jasné, zda ji tato zdravotní komplikace vůbec umožní na letošním ME startovat. Monika nakonec zabojovala a do závodu nastoupila, ve své sestavě se však ani ona nevyhnula několika zásadním chybám a obsadila mezi jednotlivkyněmi ve velké konkurenci celkově 24. místo.

Přípravu našich děvčat mezi dospělými v kategorii trojic a skupin pak velmi zkomplikovalo nečekané ukončení závodní činnosti jedné ze zlínských členek reprezentačního týmu, a to bohužel bezprostředně před odjezdem na ME. Jako náhradnice pak zlínským děvčatům rychle vypomohla brněnská Kateřina Hortová, která spolu s Martinou Nedbálkovou a Barborou Trombíkovou předvedla na ME za stávající situace poměrně kvalitní výkon, který jim zajistil slušné 10. místo. Na stejné příčce se pak všechna výše jmenovaná děvčata, spolu s další reprezentační kolegyní z brněnského klubu VSK VUT Brno Veronikou Hunkovou, umístila i v kategorii skupin.

Celému týmu, v čele s trenérkami Martou Muchovou a Andreou Višňovou, přejeme hodně úspěchů do další závodní sezóny 2016, kdy je čeká nominační boj o postup na MS v aerobiku, které proběhne v červnu v jihokorejském Soulu. Jedním z prvních nominačních závodů pak bude již tradiční 10. ročník mezinárodního závodu Czech Aerobic Open 2016, který proběhne od 10.-13. března ve zlínské sportovní hale Euronics.