A A A

16/03/2010 - INTERVIEW S MONIKOU GERŽOVOU

Interview 03/2010

 

 

Jak hodnotíš rok 2009, který byl pro tebe, co se týče tvé sportovní dráhy, zdá se poměrně přelomovým obdobím?

 

Uplynulý rok se tradičně nesl ve znamení řady vystoupení jak na federální či mezinárodní scéně a znamenal pro mě velkou motivaci zejména při měření sil s evropskou špičkou. Pochopitelně již samotná účast nebo kvalifikace do dalších fází závodů obnášela velké úsilí a v přípravě byla lemována tvrdou dřinou, hektickým režimem a ubíjejícím stereotypem, avšak nakonec byla přes všechny překážky a úskalí vykoupena sladkou odměnou v podobě vytouženého úspěchu. Do roku 2009 jsem vstupovala s hlavním cílem probojovat se na Mistrovství Evropy konané v Liberci a ukázat se tak před domácím publikem v co nejlepším světle. V koutku duše jsem však doufala v ještě hřejivější výsledek a pomyslnou třešničkou na dortu nad rámec mých původních přání pak měl být postup do osmičlenného finále. Vše se nakonec silou vůle a s dávkou štěstí podařilo a výsledná sedmá příčka znamenala nejen ohromnou vlnu radosti a euforie, ale i nejlepší tečku za vydařenou sezónou. Za sezónou, která pro mě znamenala mezník v kariéře a zase o kus objemnější nádobu zkušeností, za sezónou, co mě posunula ve sportovním i osobním vývoji o krůček dál a bude snad dobrým odrazovým můstkem při letošním přechodu do seniorské kategorie.

 

 

S tímto tématem souvisí i má další otázka: cítíš se dobře připravena pro letošní, jistě velmi náročný, přechod z juniorské kategorie mezi ženy?

 

Jsem si vědoma toho, že každá změna je zatěžkávací zkouškou a přináší své oběti, tudíž pro mě nebude snadné vyrovnat se s novými podmínkami spojenými s posunem do vyšší věkové skupiny, ale udělám maximum pro to, abych ani letos nenechala zapomenout na své doposud dosažené mety a neusnula na vavřínech, protože každý závod je pro mě výzva. Za primární cíl si mimo dodržování zdravého životního stylu a neustálého sebezdokonalování kladu podávat vyrovnané a co možná nejkvalitnější výkony. Ty bych ráda zúročila nominací na blížící se Mistrovství světa, jež bude klíčovou prověrkou a prvním ukazatelem, zda jsem se plně aklimatizovala mezi staršími kolegyněmi. Věřím, že se po jejich boku neztratím a budu důstojně reprezentovat sebe, svůj klub i národní barvy.

 

 

Na které závody se v nejbližší době chystáš a kde tě budou moci přijít tví fanoušci podpořit?

 

Křest v kategorii žen si prožiji doma ve Zlíně ve sportovní hale Euronics již příští týden. Přesto, že v tomto závodě bude tato kategorie patřit opět mezi ty s největší konkurencí, pevně doufám, že se mi podaří mezi 25 závodnicemi z 12 zemí postoupit před domácím publikem  do 8 členného nedělního finále, které bude probíhat za přítomnosti kamer ČT od 15 hodin a kde mým cílem bude i boj o některou z medailí. Ozdobou tohoto závodu budou účastnice ze zámoří, konkrétně z Austrálie a USA. Mezi mé největší soupeřky však řadím vedle svých českých kolegyň Andrey Cvachové a Katky Hortové i reprezentantky Maďarska, Ruska a také Slovenska, kam se chystám o měsíc později na 11th Slovak Aerobic Open. Po tomto tradičním závodě se v dubnu zúčastním (díky svému novému sponzorovi) prvního letošního závodu Světového poháru, a sice prestižního Suzuki Cupu v japonském Tokiu, kde se poprvé změřím s opravdu světovou konkurencí. Další závod SP mě čeká v květnu v jižní Itálii a měsíc na to se, jak pevně doufám, nominuji na Mistrovství světa do francouzského Rodezu.

 

Děkujeme za rozhovor a přejeme hlavně pevné zdraví, mnoho sil do náročné sportovní přípravy a hodně štěstí do nové závodní sezóny 2010.