A A A

18/4/2011 Aerobic Sport Centrum Zlín získal 3x zlato, 1x stříbro a 2x bronz v konkurenci 9 zemí!!!

V pátek začala celá soutěž oficiálními tréninky zástupců jednotlivých reprezentací a v sobotu ráno se závodníci představili v kvalifikačních kolech starších žáků, juniorů a seniorů. V nejmladší kategorii  9-11let bojovalo za zlínské barvy hned 10 závodnic. V kategorii jednotlivkyň se tentokrát nejvíce dařilo Nikole Zpěvákové, která ve velké konkurenci 46 závodnic obsadila 13. místo, druhou naší nejlepší závodnicí se stala Zuzana Ondová na 16. místě.  V kategorii trojic se na 6. místě umístily Johana Hořáková, Kateřina Macharáčková a Eliška Vlková, které spolu s Karolínou Hinkovou, Jessicou Malou a Nikolou Zpěvákovou vyhrály v kategorii skupin.

Mezi staršími závodnicemi v kat. 12-14 let podala vynikající výkon Tereza Pekárková a z celkem 52 jednotlivkyň se dokázala prosadit až na stupně vítězů a odvést si tak domů bronzovou medaili. Totéž se jí podařilo také spolu s Martinou Nedbálkovou a Barborou Trombíkovou i v kategorii trojic.  

Mezi juniorkami obsadily ve velké konkurenci především v podobě skvělých Bulharek výborné 4. místo Julie Ondová, Simona Rudolfová a Markéta Vítková a od vysněné medaile je dělila jen necelá desetinka bodu.  Všechna tři děvčata pak soutěžila i v kategorii jednotlivkyň, kde nejlépe z našich zacvičila Julie a v tomto závodě obsadila velmi slušnou 9. pozici.

V soutěžní kategorii Step aerobiku si svým výkonem zasloužily stříbro v nejstarší věkové kategorii dospělých Petra Jüngerová, Pavla Fryštáková, Michaela Fojtů, Michaela Nováková, Andrea a Kamila Sýkovy. Ve starších žačkách pak do Zlína přivezli zlato Tereza Gloserová, Barbora Karlíková, Simona Mičulková, Nikola Paseková, Hana Sýkorová a Andrea Šilhánová.

Největší úspěch jednoznačně zaznamenala ČR v kategorii seniorů, kde si seniorské trio ve složení Andrea Cvachová, Kristýna Bernátová (obě ze Sport Aerobic Liberec) a Monika Geržová( ASC Zlín) zaslouženě odvezlo zlato. Tyto závodnice trénují za velmi ztížených podmínek, jelikož jsou ze dvou různých vzdálených měst a na tréninky střídavě dojíždějí, ale i přesto dokázaly předvést sestavu na špičkové úrovni s vysokou a výborně zvládnutou obtížností.  Všechny zároveň startovaly i v kategorii jednotlivkyň a ve finále se pak na 5. příčku probojovala naše skvělá zlínská reprezentantka Monika Geržová. Všechna tři děvčata nyní čeká tréninková příprava mezinárodní závod ve Francii, kam odjíždí reprezentovat ČR koncem května. Všem závodnicím gratulujeme k úspěchům a držíme pěsti na další soutěže.

-av-