A A A

19/03/2014 Během víkendu naše holky vybojovaly 5x zlato, 10 x stříbro a 6x bronz na MMČR

 

 

Dne 14.-16.3. proběhl ve Zlíně již 8th Czech Aerobic Open, mezinárodní závod v aerobiku, kterého se zúčastnilo více než 700 závodníků z dvanácti států (Bělorusko, Írán, Itálie, Litva, Maďarsko, Rakousko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Turecko, Ukrajina a ČR). Závod byl zároveň mezinárodním mistrovstvím ČR, a tedy závodem nominačním na MS, které proběhne v červnu v Mexiku. Organizátorem závodu byla Andrea Višňová společně s klubem ASC Zlín.

Tento závod byl pro naše závodníky prvním závodem letošního roku, spousta z nich přestupovala do vyšší věkové kategorie. Některé týmy poprvé cvičily své zcela nové sestavy a měly jsme i holčičky, pro které to byl úplně první závod vůbec. Přesto naše závodnice předvedly skvělé výkony a ze závodu jsme si přivezli celkem 5 zlatých, 10 stříbrných a 6 bronzových pohárů.

 

Začněme tedy od našich nejmladších, kde v kategorii pětic druhé místo vybojovaly Vendulka Vyoralová, Nikča Samohýlová, Monča Juřicová, Esterka Blahová a Míša Kurtinová. Těmto závodnicím uteklo zlato o pouhých pět setin bodu. Holky přidaly druhé místo ještě v kategorii dance, kde cvičily společně s Leonkou Chmelovou, Markétkou Juřicovou a Jolčou Juříkovou. Nádherným výsledkem je i bramborová medaile v kategorii jednotlivců Vendulky Vyoralové a celkové 16. místo v konkurenci zahraničních států. Tato kategorie byla nejobsazenější kategorií celého závodu a startovalo v ní více než 80 děvčat. Další nepopulární bramborovou medaili získaly holky v triu ve složení Venda Vyoralová, Esterka Blahová a Míša Kurtinová.

V kategorii teamy si stříbrné medaile odváží domů trio Markétka Juřicová, Gabča Krejčová a Verča Jurásková a šestice ve složení Valerka Bublíková, Verča Valová, Paťa Valová, Verča Hořáková, Verča Jurásková a Gabča Krejčová.

 

V kategorii AG1 mají obrovskou pochvalu Míša Bětíková, Denča Valová a Terka Otevřelová. Tyto holky závodily v této věkové kategorii úplně poprvé, přesto jejich starším soupeřkám nedaly nejmenší šanci. Vybojovaly nejen stříbrnou medaili v triu, ale zabodovaly i v kategorii jednotlivců, kde Míša získala krásné druhé místo a Denča bronz. V kategorii pětic bronzové medaile získaly Natka Skácelová, Johča Hořáková, Verča Krahulíková, Anička Ingrová a Venda Outratová.  Tyto holky přidaly ještě stříbrný pohár v kategorii dance, kde se předvedly společně s Andrejkou Šilhánovou, Denčou Valovou a Sárou Hauptmannovou.

 

Příjemné překvapení nás čekalo v kategorii juniorů, kdy Barča Karlíková, čerstvá juniorka, vybojovala třetí místo v mezinárodní konkurenci a přidala ještě bronz z MČR. Titulem mistryně ČŘ se může pochlubit Terezka Pekárková v kategorii jednotlivců, a také trio ve složení  Barča Trombíková, Marťa Nedbálková a Terka Pekárková, které přidalo  stříbro i  v konkurenci zahraničních států. Zlínské juniorky přidaly společně s Kačkou Bielenou, závodnicí z Brna, ke svým úspěchům i titul mistryň ČR v kategorii pětic a zároveň bronzovou medaili z Openu.

 

Svůj již několikátý titul mistryně ČR potvrdila v kategorii seniorů Monika Geržová, která vyhrála i v konkurenci ostatních států společně s Kristýnou Bernátovou z Liberce. Svým ziskem bronzové medaile v jednotlivcích překvapila seniorka Markéta Vítková, která ještě společně s Julčou Ondovou a Pájou Fryštákovou vybojovala stříbro v kategorii trio jak v konkurenci českých závodníků, tak v konkurenci mezinárodní.

 

Všem našim holkám moc gratulujeme a děkujeme nejen jim, ale také jejich rodičům, kteří nám při organizaci závodů nesmírně pomohli.

 

 

PJ