A A A

22/11/2011 - 6 zlatých, 4 stříbrné a 2 bronzové sady medailí vybojovali naši závodníci na posledním letošním závodě Poháru Federací!

V kategorii jednotlivkyň mezi mladšími žačkami vybojovala naše děvčata Zuzana Ondová a Denisa Valová vynikající 4. a 5. místo. I dalším našim nejmenším nadějím se dařilo, když se mezi 31 závodnicemi do první 10 dokázala probojovat ještě Michaela Bětíková a Tereza Otevřelová obsadila místo 12. V kategorii trojic se na bramborové pozici umístily Zuzana Ondová, Tereza Otevřelová a Michaela Bětíková, na 5. místě pak Denisa Valová, Vendula Outrotová a Sára Petrásková. Společně holky přidaly ještě stříbro v kategorii šestic. Na 6.místě v trojicích se pak umístily Kačka Macharáčková, Eliška Vlková a Johča Hořáková. V team aerobiku trojic pro náš klub další stříbro vybojovaly Sára Hauptmannová, Andrea Šilhánová a Hana Sýkorová a další pak přidaly Ester a Alžběta Blahovy, Jolana Juříková, Vendula Vyoralová, Monika Juřicová a Leona Chmelová.

Mezi staršími žákyněmi patřil v jednotlivkyních jednoznačně stupeň nejvyšší našemu velkému talentu Tereze Pekárkové. V trojicích se tentokrát nejlépe dařilo závodnicím z Liberce a naše Tereza Pekárková, Martina Nedbálková a Barbora Trombíková se tak museli spokojit „jen“ s 3. místem. Mezi stepařkami byly nejlepší Hana a Kamila Sýkorovy, Tereza Gloserová, Simona Mičulková, Nikola Paseková, Barbora Karlíková, Andrea Šilhánová a Simona Galádová. Ve stejné soutěžní kategorii trojic pak zvítězily Tereza Gloserová, Simona Mičulková a Nikola Paseková. V celkovém hodnocení PF 2011 patří zlatá pozice v gym aerobiku v jednotlivkyních Terce Pekárkové a stejnou příčku pak vybojovala  spolu s Martinou Nedbálkovou a Barborou Trombíkovou i v kategorii trojic.

Mezi juniorkami vyhrála Adéla Procházková ze Sport Aerobic Liberec a druhá příčka patřila naší domáci Julči Ondové z ASC Zlín. Tato děvčata, která se zúčastnila i nedávného ME v Rumunsku, tak potvrdila svoji stabilní výkonnost, když se prakticky celý rok umísťovala na soutěžích v naprosto stejném pořadí, které jim tudíž patří i v celkovém hodnocení PF 2011.

I mezi dospělými si závěr letošní sezóny nenechala ujít většina našich reprezentantek. Na 1. místě se tedy očekávaně umístilo trio ve složení Kristýna Bernátová, Andrea Cvachová (Sport Aerobic Liberec) a Monika Geržová (ASC Zlín), které se na nedávném ME probojovalo mezi finálovou elitu. Známkou 20,128b, kterou ve Zlíně děvčata získala, jednoznačně potvrdila, že jsou v ČR v současné době na nejvyšší výkonnostní úrovni a právem jim patří i celkové prvenství v hodnocení celého letošního seriálu. Mezi jednotlivkyněmi se tentokrát vítězkou stala naše domácí Monika Geržová (19,6b), jen těsně za ní se známkou 19,5b se pak umístila Andrea Cvachová z Liberce. Letošní novinkou jsou soutěže v Dance aerobiku, kde se na 1. místě umístila naše zlínská děvčata Pavla Fryštáková, Markéta Vítková, Petra Jüngerová, Kamila a Andrea Sýkorovy a Michaela Fojtů. Prakticky ve stejném složení pak tato děvčata přidala ještě stříbrno ze soutěže stepů, ke kterému jim svým výkonem pomohla ještě Michaela Nováková.

Děkujeme všem závodníkům za předvedené výkony a velký dík patří také rodičům za podporu a za pomoc při organizaci.