A A A

23/06/2010 Na MS 2010 v gymnastickém aerobiku je dobojováno a tituly mistrů světa jsou rozdány!

Na MS 2010 v gymnastickém aerobiku je dobojováno a tituly mistrů světa jsou rozdány!

Letošní  MS pod federací FIG proběhlo za účasti reprezentantů z 35 zemí  celého světa ve dnech 15.-20.6. ve francouzském Rodézu. ČR reprezentovalo celkem  28 závodníků, kteří  soutěžili v celkem 17 závodních sestavách.

 V kategorii juniorek ČR reprezentovaly Kristýna Bernátová a  Adéla Procházková.  Adéla startovala jako první z ČR a předvedla velice dobrý sportovní výkon. Se známkou 18,050b se umístila v konkurenci 53 závodnic na výborném 20.místě. Ke konci startovního pole pak startovala Kristýna Bernátová, která zacvičila skvěle a se známkou 18,450b a 17.místem se tak obě děvčata zařadila mezi první dvacítku juniorské světové špičky. V této kategorii se očekávaně stala vítězkou Rumunka Maria Bianca Becze.  Další kategorií, kde měla ČR  své zastoupení, byla kategorie trojic. Liberecká trojice ve složení K.Bernátová, A.Procházková a Nikola Wernerová  zacvičila bez většího zaváhání a s  uznanou plnou obtížností a vysokou známkou 18,584b obsadily v konkurenci 29 týmů výborné 14.místo. Dalším českým triem bylo zlínské trio ve složení Julie Ondová, Markéta Vítková a Pavla Fryštáková a tato děvčata se umístila na místě 19. I v této kategorii zvítězilo Rumunsko před druhým triem z Japonska a třetím z Maďarska.

V kategorii skupin startovala jako první skupina  ve složení Julie Ondová, Markéta Vítková a Pavla Fryštáková , Simona Rudolfová, Lucie Vidláková a Nela Mandátová, děvčatům se sestavu podařilo zacvičit rovněž bez výraznějších chyb a obsadila 13. místo (17,492b). Jako poslední startovala v juniorské kategorii skupina ve složení K.Bernátová, A.Procházková a N.  Wernerová, Tereza Kočová, Markéta Pilnáčková a Lucie Čížková. Děvčata se bohužel dopustila několika větších technických chyb a tak známka 17,142b stačila v této ne tak obsazené kategorii jen na 14.místo. Do třetice bylo vítězné Rumunsko - 1. ROU, 2. ITA a 3. CHN.

V seniorských kategoriích soutěžili dvě jednotlivkyně, dvě tria, jeden muž a jedna skupina. V  kategorii jednotlivkyň ČR reprezentovaly několikanásobné mistryně ČR liberecká Andrea Cvachová a Monika Geržová ze Zlína.  Kategorie žen je tradičně nejvíce obsazená a tak měly Andrea a Monika možnost poměřit se s dalšími 56 závodnicemi . Andree se sestava vydařila, ale i přesto se se známkou 18,250b umístila až na začátku druhé poloviny na 29.místě.   Jako další z ČR startovala Monika Geržová, která se bohužel nevyhnula velmi výrazným chybám a skončila až na 44. místě.  

Konkurence neustále narůstá, výkony se zlepšují a známky zvyšují. Mistryní světa se pro rok 2010 stala M.Lopez z Brazilie, 2. Julia Bianchi z Itálie a 3. A. M.Milen z Nového Zélandu.

V kategorii trojic soutěžilo trio Andrea Cvachová,  Marta Mrklasová a Kateřina Wernerová z Liberce a trio Kateřina Hortová, Tereza Muchová a Eva Vlašimská z Brna.  Děvčata Cvachová, Mrklasová a Wernerová známku 17,8b a obsadila pěkné 21.místo.  Tým z Brna obsadil 26. místo (1.CHN, 2.ROU, 3. FRA- vše mužská tria).

Velmi pěkný výkon podala naše šestice ve složení Eva Vlašimská, Tereza Muchová, Petra Prudilová, Kateřina Hortová, Tereza Šramlová a Monika Geržová, která obsadila 13. místo. Posledním českým zástupcem byl v kategorii seniorů Igor Homolka, který se známkou 18.150b obsadil 27. Pozici.

MS uzavřelo první polovinu letošní závodní sezóny a nyní čeká všechny závodníky náročné přípravné období, ve kterém musí zvýšit svou fyzickou kondici a technickou připravenost, aby se na příštích světových soutěžích měli lepší šanci zařadit třeba i mezi finálovou elitu.