A A A

27/05/2010 Česká republika 5x ve finále Světového poháru.

Asi největší radost měla naše výprava z umístění seniorského tria ve složení Andrea Cvachová, Marta Mrklasová a Kateřina Wernerová, když holky ještě vylepšily svůj výkon z kvalifikace a z celkovým ziskem 18.097bodu se jim podařilo porazit i zkušené Řekyně, finalistky loňského ME v Liberci.

Spokojenost panovala taktéž s vystoupením naší seniorské šestky ve složení Monika Geržová, Tereza Muchová, Petra Prudilová, Tereza Šramlová a Alena Sokolová, které sice kvůli chybám v provedení nedosáhly na svoji výbornou známku z kvalifikace 18.184, ale vzhledem ke zraněním a drobným indispozicím některých členek týmu i ve finále podaly bojovný výkon. Dalšími našimi zástupci ve finále byly dvě naše juniorské šestice, přičemž první z nich (Kristýna Bernátová, Adéla Procházková, Markéta Pilnáčková, Tereza Kočová, Lucie Čížková a Nikola Wernerová ) obsadily slibnou 7. pozici a jistě budou chtít výrazněji zasáhnout i do bojů na blížícím se MS ve Francii. Snažit se vyprecizovat ve své sestavě maximum se budou před vrcholem letošní sezóny i jejich reprezentační kolegyně Pavla Fryštáková, Julie Ondová a Markéta Vítková, Simona Rudolfová, Lucie Vidláková a Nela Mandátová, které v Itálii obsadily příčku 8.

Stejné umístění patřilo i našemu triu (Bernátová, Procházková, Wernerová), které si svojí novou a vydařenou choreografíí získalo sympatie a aplaus od početného publika, složeného nejen ze členů jednotlivých národních výprav, významných představitelů státních i místních orgánů, ale také z řad místních občanů:-)