A A A

NAŠE DĚTI ZÍSKALY 8 zlatých, 1 stříbrnou a 2 bronzové medaile na PF v Trnavě

 

 

Závod- Trnava 2013

V sobotu 28.9.2013 se většina dětí z našeho klubu zúčastnila 3.kola poháru federací, tedy závod českých a slovenských závodnic, který probíhal v Trnavě na Slovensku. Byl to  pro nás první a zároveň velmi brzký   závod letošního školního roku.  Dá se říct, že to byla taková zkouška před mezinárodním mistrovstvím ČR , které proběhne příští týden v Praze. Naše děti však potvrdily výbornou formu   již nyní . Tak výborné výkony, které naše závodnice předvedly , musíme přičíst hlavně srpnové letní přípravě. Děti se účastnily soustředění v nedalekých Vizovicích i soustředění ve Zlíně, pravidelně makaly třikrát až čtyřikrát týdně na trénincích. Avšak nezbývá mi než konstatovat - dřina se vyplatila. Nyní se většina z nich může pochlubit krásnými medailemi, které si v závodě zaslouženě vybojovaly.

Sobotní závod začal trošku chaoticky, když se ke všem v pátek večer dostala zpráva z Trnavy, že start začne o hodinu dříve. Ovšem nenechali jsme se odradit a všichni jsme  nakonec tuto nepříjemnou situaci zvládli. Spousta z nás vstávala kolem třetí , čtvrté hodiny ráno, což bylo velmi náročné. Ale i tak byli všichni připraveni bojovat a ukázat to nejlepší. Závod začal v sobotu ráno slavnostním nástupem. Jako první proběhla kategorie dance aerobik 12-14 let, ve které se s krásnou choreografií předvedly Simča Mičulková, Natka Skácelová, Andrejka Šilhánová, Terezka Otervřelová, Verča Krahulíková, Vendulka Outratová, Kačka Macharáčková, Sára Hauptmanová a obsadily 3. místo. Holky cvičili v této kategorii úplně poprvé. Dále následovala kategorie jednotlivců 7-8 let, zde jsme měly dvě zástupkyně, Markétku Juřicovou, která skončila na velmi pěkném  8. Místě a Nicolku Samohýlovou, která obsadila vynikající 2. místo. Tato kategorie volně přešla v kategorii jednotlivců 9-11, kde za náš klub bojovalo hned 10 závodnic, všechny předvedly výborný výkon, ovšem ten nejlepší Míša Bětíková, která si v konkurenci 50 závodnic vybojovala 1. místo!!!!!!  Kousíček pod stupni vítězů skončila Denča Valová a Terezka Otevřelová.  Tyto tři závodnice obhájily stupeň nejvyšší i v kategorii trií.  V kategorii pětic 9-11 skončily těsně pod stupněm vítězů Vendulka Vyoralová, Monča Juřicová, Nicol Samohýlová, Míša Kurtinová a Estreka Blahová, holky však budou v této kategorii ještě nějakou dobu závodit a jsou tak našimi mladšími nadějemi J Ale ani tyto holky neodjely ze závodu bez medaile. Odpoledne vybojovaly spolu s Markétkou Juřicovou, Jolčou Juříkovou, Betuškou Blahovou a Leonkou Chmelovou 1. místo v kategorií dance aerobik a svou choreografií a projevem nadchli celé obecenstvo J

V kategorii 12-14 let jednotlivkyně se podařilo v konkurenci 38 závodnic vybojovat Johči Hořákové obdivuhodné 6. místo a společně s Vendou Outratovou a Barčou Karlíkovou obsadily v kategorii trií bramborovou medaili. Tyto tři závodnice se ovšem také dočkaly zasloužené medaile, když v kategorii pětic obhájily společně se Sárou Hauptmanovou a Kačkou Macharáčkovou  3. místo a přidaly k tomu ještě zlatou medaili v kategorii step aerobik, kdy cvičily navíc společně s Natkou Skácelovou, Haničkou Sýkorovou, Andrejkou Šilhánovou a Simčou Mičulkovou.

Po přestávce se diváci mohli těšit z těch nejlepších výkonů nejstarších závodnic v kategorii juniorů a seniorů. Pro tyto závodnice byl tento závod zároveň závodem nominačním na listopadové mistrovství Evropy, které proběhne ve Francii. Nervozita se projevila  hlavně u nás, trenérů :-D  Samozřejmě nebylo proč se bát. V kategorii juniorů se na 1. místě umístila Terezka Pekárková, na třetím místě Marťa Nedbálková, která nás všechny velmi příjemně překvapila a společně s Barčou Trombíkovou vybojovaly tyto holky v kategorii trií zlaté medaile.

V kategorii seniorů dokázala obhájit své první místo i Monča Geržová. Samozřejmě musím zmínit i skvělý výkon Míši fojtů, která zajela v této kategorii  nádhernou sestavu , ovšem konkurence je obrovská.  Zlatou tečkou závodu bylo naše seniorské trio ve složení Pája Fryštáková, Markétka Vítková a Julča Ondová, které tak svým výsledkem potvrdili svou nominaci na již zmíněné ME.

Obrovský dík patří všem rodičům, kteří i přes léto vozili děti na tréninky a podporovali je, kteří celý závod fandili a vytvořili tak skvělou atmosféru a kteří nám vždy vyjdou vstříc a snaží se nám  pomoct, bez nich by to nešlo. Dále chci poděkovat všem závodníkům, kteří bojovali nejen sami za sebe, ale i za náš klub a navzájem si fandili a povzbuzovali se. Jste skvělé a myslím, že můžu nejen za sebe, ale i za další trenérky Monču Geržovou a Kamču Sýkorovou konstatovat: „ JSME NA VÁS PYŠNÉ HOLKY NAŠE!!!!!!!! “ Udělaly jste nám obrovskou radost a ze závodů jsme odjížděly s obrovským úsměvem na tváři J

 

Petra Jüngerová, trenérka ASC Zlín