A A A

Soustředění Velké Karlovice 2007

Již tradičně, stejně jako každý rok, se sportovci z našeho klubu zúčastnili letního soustředění ve Velkých Karlovicích. Náplní byl samozřejmě nejen mnohdy náročný kondiční trénink pro zvýšení fyzické zdatnosti, nácvik nových sestav a posilování, ale také příprava na start našich závodníků na blížícím se závodu Světového poháru v září ve Španělsku, kterého se z našeho klubu zúčastní celkem 8 dívek ve věku 12-17 let.

K soustředění patří i trocha zábavy, a tak si mládež mohla vyzkoušet řadu různých her, zatočit se na spoustě kolotočů (ve stejném termínu jako naše soustředění probíhá každoročně ve Velkých Karlovicích široko daleko vyhlášená pouť), vymýšlet pár aerobikových osmiček uprostřed lesa, nebo se vyřádit na závěrečném karnevalu.
Nezbytným doplňkem našeho letního výcvikového tábora se stala horská kola. V malebném okolí tohoto nádherného beskydského horského střediska se nachází mnoho různě náročných cyklistických stezek a tak všechny děti, rozdělené do jednotlivých tréninkových skupinek podle věku a sportovní výkonnosti, měly již v půlce pobytu ujetou pěknou fůru kilometrů - a nebyly to zrovna žádné rovinkyJ. A tak jsme se po předchozím vydatném "rozjezdu" dokonce odvážně rozhodli absolvovat i celodenní hřebenovou túru. Nejstarší z našich závodníků zvládli i krkolomný výšlap do nadmořské výšky 1.024m na vrchol s příznačným názvem Vysoká, ti mladší se pro jistotu raději vyvezli cyklobusem. V plánu jsme měli zdolat celkem asi 40 km dlouhou trasu, jejíž převážná část byla po překrásném hřebeni Třeštík – Soláň. Bohužel asi 7 km od Soláně nás překvapila pravá a nefalšovaná letní bouřka takového ražení, že jsme byli všichni během 15 sekund jako vodníci a po dalších 20 vteřinách kolem nás, kromě lítajících blesků a dunících hromů, tekly i potoky bláta a kamení. Nezbylo než se schovat v nedaleké stodole. A tak jsme kromě malebných panoramat viděli i čuníky, slepičky, kravky, pejska a kočičku, kačenku s kachňátky a dokonce s nimi všemi i chvíli sdíleli pod jednou (jejich) střechou část původně zcela jinak míněného odpoledne. A že to byla opravdu ta pravá pohádková valašská romantika jsme ze sebe navzájem cítili (a to doslova) ještě dlouho poté, neb kravičky zrovna doma neměly uklidínoJ

Kola jsme si zkrátka opravdu zamilovali a tak příští rok jedeme na soustředění na kole rovnou ze Zlína a vzhledem k tomu, že už si to slibujeme druhý rok, tak jsme si jisti, že tentokrát to určitě vyjde. Takže hurá Karlovicím 2008!